هفته پر حادثه دانشگاه؛

از فوت دو دانشجو تا دستگیری دانشجویان خارجی

هر چند دو هفته بیشتر از آغاز ترم بهمن در بیشتر دانشگاه ها نگذشته است اما خبرهای صنفی وحواشی مختلف دانشگاه ها… از همان روزهای اول به سوژه مهم رسانه ها تبدیل شده است. حواشی مانند دستگیری دو دانشجوی خارجی این چند روز را به روزهای پر خبر دانشگاه تبدیل کرد.

به گزارش دانشجو خبر،هر چند دو هفته بیشتر از آغاز ترم بهمن در بیشتر دانشگاه ها نگذشته است اما خبرهای صنفی وحواشی مختلف دانشگاه ها … از همان روزهای اول به سوژه مهم رسانه ها تبدیل شده است. تجمع و اعتراض صنفی در چند دانشگاه از یک طرف و حواشی مانند دستگیری دو دانشجوی خارجی از طرفی دیگر این چند روز را به روزهای پرخبر دانشگاه تبدیل کرد. در ادامه به بررسی چند خبر از دانشگاه ها می پردازیم

جسد پیدا شده یک دختر دانشجو در هتل لاله تهران
هفته ی گذشته خبری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که حکایت از پیداشدن جسد دختر دانشجو در هتل لاله داشت. هر چند نمی توان از صحت و سقم ان به صورت دقیق صحبت کرد، اما هنوز تکذیبیه ای در جواب این خبر به دست ما نرسیده است.

 

تحصن دانشجویان ارشد در دانشگاه ارومیه
۴ اسفند بود که جمعی از دانشجویان ارشد دوره شبانه دانشگاه ارومیه با تجمع در این دانشگاه نسبت به شهریه این دانشگاه اعتراض و طی نامه ای خواستار اصلاح و کاهش شهریه ها شدند.

فوت دو دانشجو در دانشگاه شریف
هفته ی گذشته در یکی از کانال های دانشجویی دانشگاه شریف از فوت دو دانشجو در فاصله یک هفته از یکدیگر منتشر شد.که در آن دانشجویان خواستار بررسی مسئولان دانشگاه در مورد این ماجرا شدند.

 

دستگیری دو دانشجوی خارجی!
معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: از دستگیری دو دانشجوی خارجی این دانشگاه و سپس آزادی آنها خبر داد.

 

او گفت: این دانشجویان قصد داشتند حدود ۲ هزار دلار خود را به ریال تبدیل کرده تا بتوانند شهریه و هزینه های جاری خود را پرداخت کنند. متاسفانه زمانی که قصد تبدیل ارز خود را داشتند، تصور شده که این دانشجویان عوامل اخلاگر هستند برای همین این دانشجویان دستگیر شده بودند.

اعتراض به غذا در خوابگاه دانشگاه تهران
شنبه جمعی از دختران دانشجوی خوابگاه فاطمیه دانشگاه تهران نسبت به کیفیت پایین غذا اعتراض کردند.

۲۴۰۰ دانشجوی دانشگاه شریف نوشتند: امنیت نداریم
بیش از ۲۴۰۰ دانشجوی دانشگاه شریف به ریاست دانشگاه پیرامون معضل نا امنی اطراف دانشگاه شریف و خوابگاه های آن و برقراری سرویس حمل و نقل نامه نوشتند.

 

دانشگاه تهران و اعتراض به غذا
دانشجویان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران هم روز شنبه  نسبت به کیفیت غذای سلف اعتراض کردند.

اعتراض دانشجویان متاهل دانشگاه تهران به وضعیت خوابگاه های متاهلی
جمعی از ساکنان خوابگاه متاهلی دانشگاه تهران در نامه ای در اعتراض به وضعیت خوابگاه نوشتند: ما جمعی از دانشجویان ساکن خوابگاه متاهلی دانشگاه تهران که از بدو درخواست سکونت در خوابگاه تا امروز در معرض انواع فشارهای روحی و رویه های تحقیر آمیز بوده ایم.

بیشتر بخوانید// نامه اعتراضی دانشجویان خوابگاه‌های متاهلی دانشگاه تهران به نیلی احمدآبادی

 

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *