اعتراض دانشگاهیان دانشگاه یاسوج/ از استخدام‌ها و پیمانکاران فامیلی تا دریافت اجاره منزل صوری آقای رئیس

دانشگاهیان دانشگاه یاسوج نسبت به استخدام‌ها و پیمانکاران فامیلی و همچنین دریافت اجاره منزل صوری رئیس این دانشگاه به وزیر علوم شکایت کرده و خواستار رسیدگی وی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دانشجو خبر، جمعی از دانشگاهیان دانشگاه یاسوج طی نامه‌هایی از وزیر و مسئولان وزارت علوم خواستند به تخلفات رحیمی رئیس این دانشگاه رسیدگی کنند.

این دانشگاهیان در بخشی از این نامه به استخدام‌های فله‌ای، فامیلی و کاملاً غیرقانونی، تحت پوشش نیروهای شرکتی و تلاش برای تبدیل وضعیت فوری آنها توسط رئیس این دانشگاه اعتراض کردند.

اعتراض نسبت به واگذاری تمام طرح‌های عمرانی کوچک و بزرگ (که البته بسیاری از آنها ماهیتاً خود مصداق حیف و میل بیت‌المال هستند و هیچ توجیه منطقی ندارند) به افراد محدودی از بستگان نزدیک ریاست دانشگاه بدون طی تشریفات ابتدایی قانونی، مورد دیگری از این نامه است که دانشگاهیان این دانشگاه بر آن تاکید دارند.

یکی دیگر از تخلفات مطرح شده توسط رئیس این دانشگاه قومی، قبیله‌ای، باندی و دستوری کردن تمامی عرصه‌ها، از استخدام‌ها، انتصابات، پرداخت‌ها و حتی ترفیع‌ها و ارتقای اعضای هیأت علمی است.

این دانشگاهیان در بخش دیگری از نامه خود بر هدر دادن مبالغ چشمگیری از اعتبارات دانشگاه در ساخت و سازهای کاملاً بی‌هدف و غیرضروری در دوره‌ای که بحران مالی بر کشور سایه افکنده است توسط رئیس دانشگاه تاکید کردند و در نامه خود آوردند: جاده اتصال خوابگاه دختران به مرکز کارآفرینی یکی از این موارد است که چنین پروژه‌هایی این گمان را تقویت می‌کند که هدف صرفاً کارگاه‌سازی برای به کارگیری بستگان و واگذاری طرح‌ها به رئیس و معاون اداری و مالی دانشگاه است نه توسعه دانشگاه.

دانشگاهیان دانشگاه یاسوج در بخش دیگری از این نامه تاکید کردند: نظر به شرایط غیرعادی فوق‌الاشاره، به منظور پیشگیری از آسیب‌های روزافزون ناشی از عملکرد بسیار ضعیف و قوم‌گرایانه آقای دکتر رحیمی – که متأسفانه تاکنون نیز ضربات جبران‌ناپذیری به اعتماد جمع کثیری از دانشگاهیان حامی دولت تدبیر و امید وارد آورده است – از جنابعالی انتظار می‌رود اقدامی عاجل به عمل آورید تا بیش از این اعتماد جامعه دانشگاهی خدشه‌دار نشود.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: استان کهگیلویه و بویراحمد متشکل از صدها طایفه و هزاران فامیل است، فلسفه جمهوری اسلامی رفع تبعیض و توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌هاست اما در بین برخی افرادی که در مسئولیت قرار می‌گیرند اعتقادی به این فلسفه انسانی ندارند. یکی از این افراد رئیس فعلی دانشگاه یاسوج و معاون پژوهشی وی است که از فرصت جذب نیروی انسانی با نهایت بی‌انصافی تنها عدالتش نصیب بستگان و فامیل‌های خود گردید و سؤالاتی بی‌پایانی ایجاد نموده است.

این دانشگاهیان تاکید کردند: چرا هزاران فامیل استان در این جذب نیرو به جز بخش کوچکی از طایفه تیرتاجی و منسوبین‌شان حقی ندارند و در میان این طایفه هم تنها سه یا چهار تیره مورد توجه بوده است که تقریباً 20 درصد جمعیت این طایفه را شامل می‌شود و حتی یک نفر بر اساس شایستگی و نیاز جذب نشده الا روابط فامیلی و قومی.

دانشگاهیان دانشگاه یاسوج لیستی شامل 85 اسم ارایه داده‌ و بیان کردند: این لیست شامل تعدادی از کسانی است که تعداد محدودی از آنها توسط رئیس قبلی و مابقی توسط رئیس فعلی بدون فراخوان یا آزمون محدود تحت عناوین مختلف از جمله شرکتی و … جذب و اخیراً تعدادی از آنها بدون لحاظ کردن اولویت در لیست تبدیل وضعیت‌ها شده‌اند. چنانچه قید شده است قریب به اتفاق آنان از منسوبین رئیس فعلی دانشگاه یا معاون پژوهشی که خود از منسوبین رئیس است، هستند. برای صحت و سقم و مشخصات دقیق‌تر افراد می‌توان با تحقق میدانی از افراد بی‌طرف پرسید و به ‌آرشیو امور اداری و مالی نیز مراجعه کرد. افراد به کار گرفته شده ممکن است بیش از این تعداد باشند.

دانشگاهیان دانشگاه یاسوج همچنین تاکید دارند که رئیس دانشگاه با وجود اینکه در منزل خود ساکن شده است اما مبلغی بیش از یک میلیون تومان بابت اجاره منزل دریافت می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *