یادداشت یک فعال دانشجویی

انقلابیون جوان! کمربندها را محکم ببندید که فتح خرمشهر‌ها را در پیش داریم

وحید شورابی طی یادداشتی ضمن تحلیل عملکرد انقلابیون جوان در انتخابات نوشته است: کمربندها را محکم ببندید که فتح خرمشهر‌ها را در پیش داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دانشجوخبر، وحید شورابی از فعالان دانشجویی طی یادداشتی به بررسی وضع موجود پرداخته که در ابتدای این نوشته آمده است: همزمان با اعلام نتیجه انتخابات، تحلیل‌های مختلفی در خصوص علل شکست جریان منتقد وضع موجود در حال انتشار است. نحوه عملکرد جمنا، مدل سیاست ورزی کاندیدای اصلی منتقد وضع موجود، انصراف یکی از کاندیدای منتقد به نفع دیگری و دو قطبی‌سازی‌های کاذب جریان لیبرال در حوزه‌های فرهنگی حرف اصلی اکثر تحلیل‌هایی است که تاکنون از سوی نیروهای انقلابی و حتی هواداران وضع موجود منتشر شده است.

شورابی افزود: جدای از اینکه علل فوق در نتیجه انتخابات حتما تاثیراتی داشته، آنچه که می‌خواهم بنویسم در خصوص مسیری است که دانشجویان بسیجی و انقلابی از سال گذشته تاکنون به درستی پیمودند و لازم است با تحلیل دقیق‌تری از شرایط کشور سریعا نقاط ضعف خود را برطرف کرده و برنامه ریزی جدیدی را در دستور کار قرار دهند.

در ادامه این یادداشت آمده است: و اما مسیری که در یک سال گذشته طی کردیم؛ همزمان با دستور حضرت آقا مبنی بر «جهاد کبیر» که عبارت بود از تبیین و روشنگری درباره چالش‌های مهم کشور، برای اقشار مختلف مردم در راس اقدامات دانشجویان انقلابی قرار گرفت. برپایی اجتماعات بزرگ دانشجویی و شهری تحت عنوان «انقلابیون جوان» از آبان ۹۵ در سراسر کشور تمجید فرمانده و مقتدایمان با ارسال پیام و هدیه‌ای از طرف ایشان را در پی داشت که نشان دهنده صراط مستقیمی بود که انتخاب کرده بودیم. این مسیر در ۱۳ آبان و ۱۶ آذر برگ زرینی در تاریخ فعالیت‌های دانشجویان بسیجی ثبت کرد و فتح فضای دانشگاه‌ها با نگاه انقلابی و مطالبه برای تغییر وضع موجود را در روز دانشجو فریاد زد.

این یادداشت تاکید کرده است: تبیین کارآمدی نگاه انقلابی و ناکارآمدی جریان لیبرال غرب گرا برای اداره کشور بن‌مایه و محتوای اصلی انقلابیون جوان را در اکثر دانشگاه‌ها و اجتماعات بزرگ مردمی و تریبون‌های نماز جمعه می توان قلمداد کرد. انقلابیون جوان به درستی خدمت صادقانه به مردم مناطق محروم و مستضعفان را در قالب اردوهای جهادی در تمام حوزه‌ها در دستور کار قرار دادند و برای ولی‌نعمتان انقلاب اثبات کردند که جریان انقلابی هدفی جز خدمت به آن‌ها ندارد. لذا هنگامی که جریانات سیاسی پیروزی را در قالب آرایش‌های مختلف سیاسی مانند ائتلاف‌ها و طراحی سامانه‌هایی را برای وحدت نیروهای انقلابی دنبال می‌کردند، دانشجویان بسیجی با نگاهی صحیح و فراجناحی و بدون وارد شدن به ساز و کارهای سیاسی مشغول تبیین و روشنگری در کف جامعه بودند.

این فعال دانشجویی افزوده است: از ابتدای سال ۹۶ نیز تشکیل هسته‌های دانشجویی جهت ارتباط گیری مستقیم با مردم کف جامعه و به خصوص مناطق محروم با قوت دنبال شد و در این دو هفته پایانی منتهی به انتخابات به شکوفایی رسید.

شورابی ادامه داده است: حاصل اقدامات دانشجویان بسیجی و آن دسته از انقلابیون جوانی که مسیر حضور و تبیین بین مردم را برای تغییر وضع موجود انتخاب کرده بودند چیزی است که هم اکنون در پیش چشم ماست؛ میلیون‌ها نفر که عمدتا از مردم مستضعف و محروم هستند سرمایه اجتماعی بی‌سابقه‌ای را در مقابل جریان غیرانقلابی و لیبرال تشکیل داده‌اند که دیگر نمی‌توان آن‌ها را بی‌شناسنامه و جهنمی خطاب کرد. این جمعیت میلیونی حرف جوان انقلابی را به درستی فهمیده‌اند. لذا به راحتی نباید این جنبش که منتفد وضع موجود است را دست داد. بلکه همان طور که عرض کردم باید نقاط ضعف را برطرف و نحوه ارتباط گیری با جامعه شهری را در دستور کار قرار داد.

وی در تبیین وظایف فعلی دانشجویان انقلابی آورده است: در این میان هستند افرادی که با درکی عمیق‌تر از تحولات اجتماعی، فرهنگی و سبک زندگی،  علت شکست را ناشی از اتفاقاتی می‌دانند که به اصطلاح در زیر پوست شهر در حال رقم خوردن است و در یک کلمه عبارت است از: تغییر ذائقه‌ها و عوض شدن اولویت‌های زندگی.

این فعال دانشجویی تاکید کرده است: گفتمان انقلاب اسلامی و به اصطلاح «حرف نو» جمهوری اسلامی برگ برنده و قدرت نرم اصلی جوان انقلابی است که اگر به درستی در جامعه عرضه شود در طبقه متوسط شهری نیز خریدار خواهد داشت. لذا انقلابیون جوان سریعا باید راه‌های ارتباط گیری با جامعه شهری را در اولویت کار قرار دهند و ادبیات متناسب برای این ارتباط گیری را تولید کنند.

وی در پایان عنوان کرده است: خدمت صادقانه، اخلاق نیکو و استفاده از ظرفیت‌های هنری انقلاب اسلامی می‌تواند ظرفیت اجتماعی جنبش منتقد وضع موجود را چند برابر کند. انقلابیون جوان کمربندها را محکم ببندند که فتح خرمشهرها در پیش است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *