عمو عابدینی مطرح کرد؛

ایجاد «مجموعه فناوری نوآوری» ویژه دانشجویان واحد علوم و تحقیقات/ حمایت از استارتاپ‌های دانشجویی

قائم مقام واحد علوم و تحقیقات گفت: قصد داریم فضایی به فعالیت انجمن‌های علمی در سایت واحد علوم و تحقیقات اختصاص دهیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجو خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،قاسم عموعابدینی قائم مقام واحد علوم و تحقیقات در اولین گردهمایی انجمن‌های علمی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: واحد علوم و تحقیقات از استارتاپ‌های دانشجویی حمایت می‌کند.

وی با اشاره به نقش کانون‌های دانشجویی و هسته‌های علمی در هدایت دانشجو در مسیر علم و فناوری،تصریح کرد: فضای دانشگاه در سایه حضور و فعالیت‌های گروهی و ارزش‌آفرین دانشجویان در حوزه علمی و فناوری است که ارزشمندتر می‌شود.

عموعابدینی با بیان اینکه انجمن‌های علمی می‌توانند در تربیت مدیران پژوهش و علم و ایجاد هسته‌های علمی، نقش بسزایی داشته باشند، خطالب به فعالان این انجمن‌ها تاکید کرد: به صورت عملیاتی در انجمن‌ها فعالیت کنید و برنامه‌های نوآورانه، و کاربردی ارائه دهید.

قائم مقام واحد علوم و تحقیقات افزود: واحد علوم و تحقیقات همانند یک شهر علم است، چرا که تمامی امکانات یک شهر علم در آن وجود دارد. این واحد می‌تواند با برنامه‌ریزی درست با پارک‌های علم و فناوری دنیا برابری کند. باید تلاش کنیم تا زیست‌بوم واحد علوم و تحقیقات را مانند زیست‌بوم یک شهر علم کنیم.

وی در پایان از اختصاص فضایی برای فعالیت انجمن‌های علمی در سایت واحد علوم و تحقیقات خبر داد و افزود: منظور از فضای فعالیت، اختصاص دفترهای جداگانه نیست بلکه در صدد هستیم تا سالنی را برای فعالیت انجمن‌های علمی تخصیص دهیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *