یادداشت/ مجتبی بابایی

برخی از مسئولان اصل را رها کرده و به فرع چسبیده‌اند

گله مندی مردم از وعده هاییست که صرفا در مقام وعده مانده‌اند و انگار قرار نیست عملی بشوند.

به گزارش خبرنگار دانشجوخبر، مجتبی آقابابایی دانشجوی دانشگاه آزاد تهران شرق در یادداشتی به بیان مشکلات و بحران‌های اخیر کشور اشاره کرده است که متن کامل آن را در ادامه خبر می‌خوانید:

یکی از مسائل و مشکلاتی که در هر کشور و دولتی متصور است، بحران‌های پیش روی آن دولت و کشور است.

برای هر بحران محتمل، سه اقدام مدنظر است: اقدامات قبل از بحران، حین و بعد از بحران؛ آن چه قبل از بحران به مردم شریف اهواز وعده داده شد، عملی نشد، وعده‌ای که برای ۳ سال پیش بود.

در حین بحران نیز نسبت به مردم شهیدپرور، مردمی که ۱۶ هزار شهید تقدیم این مرز و بوم کردند کم لطفی شد. مدت‌هاست که خوزستان و اهواز با گرد وغبار دست و پنجه نرم می‌کند.

مسئولان در این مدت به جای وعده‌های توخالی به مردم و سرگرمی به مسائل سیاسی، باید اقدام و عملی را که مردم انتظار دارند انجام دهند.

با استناد به قانون برنامه پنجم توسعه کشور بند “ش” ماده ۲۲۴ (ماده ۱۰ تنظیم و ماده ۱۲ مدیریت بحران)‌، اعتبار دولت برای پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه بالغ بر سیزده هزارو پانصد میلیارد تومان بوده است.

مسئولین با مردم درمیان بگذارند با این اعتبار چه تمهیداتی برای حوادثی از قبیل سیلاب استان فارس، سیستان و بلوچستان، اهواز، کرمان، بوشهر و هرمزگان و … انجام داده‌اند. آن چه مردم را گله‌مند می‌کند بی توجهی و اشرافی‌گری برخی مدیران است. فکر می‌کنم برخی‌ها اصل را گم کرده و به دنبال فرع می‌گردند.

پیشنهادم برای برخی مسئولان، خواندن چندباره نامه حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) به مالک اشتر نخعی می‌باشد. چرا که به مصداق آیه شریفه قرآن کریم (فَذَکِّراِن نَفَعَت الذِّکری) آن جا که فرمود « ای مالک! محبوب ترین کارها نزد تو اموری باشد که به حق و با عدالت موافق‌تر است و با رضایت عموم مردم هماهنگ‌تر، چرا که خشم عموم مردم خشنودی خواص را بی‌اثر می‌سازد، اما ناخشنودی خواص با رضایت عموم جبران پذیر است.

وقتی در عملکرد اخیر بعضی از مدیران در بحران‌های پیش آمده دقیق‌تر می‌شویم، آنچه که قبل، حین و بعد از بحران مشاهده می‌کنیم اقدامی جز وعده نبوده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *