توجه ویژه به تکریم ارباب رجوع با مکانیزاسیون امور آموزشی و تشکیل بانک های اطلاعاتی در فرآیند ثبت نام ورودی های جدید

یکی از برنامه‌های حوزه آموزش تشکیل پرونده الکترونیکی برای ورودی‌های جدید می‌باشد. همچنین در ادامه و در راستای ایجاد بایگانی دیجیتال قصد داریم با پایان یافتن ایام ثبت‌نام بر اساس یک برنامه زمان‌بندی و انتشار فراخوان نسبت به گسترش این فرآیند برای تمامی دانشجویان فعلی اقدام نماییم.

به گزارش دانشجوخبر ، در نشست صمیمی که با دکتر امیر احمری نژاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و دکتر حامد نعمتیان مدیرکل آموزش واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری انجام شد ابعاد مکانیزاسیون امور آموزشی در دوره جدید این معاونت تشریح گردید. در ابتدای نشست دکتر احمری نژاد ضمن عرض تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین (ع) و تقارن این ایام با شروع سال تحصیلی جدید با استعانت از الطاف الهی و به برکت این ایام ضمن آرزوی توفیق برای جامعه دانشگاهی در مصاحبه اختصاصی گفت: با توجه به رویکرد حوزه معاونت آموزشی این واحد دانشگاهی تلاش شده است که در فرآیند ثبت نام دانشجویان ورودی جدید به جنبه‌هایی نظیر تکریم ویژه ارباب رجوع، مکانیزه شدن امور آموزشی، تشکیل بانک‌های اطلاعاتی و بستر‌سازی مناسب برای انجام تحلیل‌های منطبق بر واقعیت‌ها توجه ویژه‌ای صورت پذیرد.

در ادامه دکتر حامد نعمتیان، مدیر کل آموزش واحد با اشاره به ثبت‌نام دانشجویان ورودی جدید که در دو مرحله اینترنتی و حضوری انجام می‌شود بیان داشت: یکی از برنامه‌های حوزه آموزش تشکیل پرونده الکترونیکی برای ورودی‌های جدید می‌باشد. همچنین در ادامه و در راستای ایجاد بایگانی دیجیتال قصد داریم با پایان یافتن ایام ثبت‌نام بر اساس یک برنامه زمان‌بندی و انتشار فراخوان نسبت به گسترش این فرآیند برای تمامی دانشجویان فعلی اقدام نماییم.

وی با اشاره به تسهیل دسترسی دانشجویان به اطلاعات مورد نیازشان در وب سایت گفت: با ایجاد بخش‌های مجزا مختص رشته‌های با آزمون و بدون آزمون و شرایط و دستورالعمل‌های ثبت‌نام در وب‌سایت معاونت آموزشی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری، دسترسی دانشجویان ورودی‌های جدید را به این اطلاعات آسان کرده‌ایم. این بخش‌ها شامل معرفی رشته‌های با آزمون و بدون آزمون، لیست کد رشته های محل انتخابی، دستورالعمل های تدوین شده برای امور مشمولین و اتباع خارجی، تسهیلات رفاهی، مراحل پذیرش اینترنتی، فرم‌های ثبت نام، مدارک لازم جهت پذیرش حضوری  و دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته به تفکیک مقاطع می‌باشد.

نعمتیان گفت: در سالن محل ثبت‌نام فضایی را به باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان برای معرفی توانمندی‌های واحد و با هدف جذب دانشجویان مستعد و شتاب‌دهی به فعالیت‌های نو آورانه دانشجویی اختصاص داده‌ایم.

در ادامه معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد یادگار امام (ره) شهرری اظهار کرد: پیرو پیگیری‌های ریاست واحد و مساعدت ریاست عالی دانشگاه با راه اندازی مجتمع رضوان در راستای ایجاد تسهیلات ویژه برای ساکنین غرب تهران و نیز تاسیس مجتمع ابوالفتوح رازی شهرری به عنوان نخستین مجتمع آموزشی ویژه تحصیل خواهران با تسهیلات ویژه برای مادران موفق به اخذ مجوز و جذب دانشجو در ۱۵ رشته کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته در این دو مجتمع شدیم. همچنین از نیمسال جاری جذب دانشجو در رشته مهندسی معماری بصورت بدون آزمون در مجتمع ابوالفتوح رازی (مجتمع مادران) نیز مقدور شده است.

احمری نژاد از جمله اقدامات انجام شده به منظور تکریم ارباب رجوع و رفاه حال مراجعین را برگزاری و تجمیع مراحل ثبت نام حضوری در مجتمع ورزشی امام علی (ع) واحد یادگار امام(ره) و تفکیک حوزه به دو فضای ویژه آقایان و بانوان با در نظر گرفتن جایگاه همراهان و تسهیلات لازم برای ایشان بیان کرد.

نعمتیان با اشاره به این موضوع که سابق بر این تنها تأییدیه تحصیلی مربوط به آموزش و پرورش توسط باجه پیشخوان دولت انجام می‌شد افزود: قراردادی را با دفتر پیشخوان دولت جهت صدور تأییدیه تحصیلی از مراکز آموزش عالی برای پذیرفته‌شدگان مقاطع کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری علاوه بر اخذ تأییدیه تحصیلی از وزارت آموزش و پرورش منعقد کردیم. وی بیان داشت: فرآیند اخذ تأییدیه تحصیلی در همان نیمسال اول تحصیلی نقش ویژه‌ای در کاهش مشکلات عدیده در زمان فراغت از تحصیل دانشجو دارد.

وی از دیگر اقدامات انجام شده به ایجاد باجه رفع نقص، پرداخت شهریه الکترونیکی و توزیع سفته در سالن محل ثبت‌نام در راستای تسریع امور ثبت‌نام و تکریم مراجعه‌کنندگان اشاره داشت و بیان کرد: در حال مذاکره با دفاتر پلیس‌+۱۰ در خصوص حضور در ستاد ثبت‌نام و رسیدگی به امور مشمولین هستیم.                                                          

احمری نژاد در پایان اظهار کرد: با هماهنگی به عمل آمده با شرکت تعاونی مصرف کارکنان واحد باجه‌ای مجزا برای عکاسی اختصاص داده‌ایم تا صدور کارت دانشجویی از نوع PVC بلافاصله بعد از پایان مرحله ثبت‌نام حضوری فراهم گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *