دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران:

جای خالی تدبیر در بسیاری از برنامه‌های دولت مشهود است/ دولت از مردم عذرخواهی و دلجویی کند!

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران طی یادداشتی به بحران‌های اخیر کشور اشاره و از دولت خواست تا از مردم دلجویی و عذرخواهی کند.

به گزارش خبرنگار دانشجوخبر، محمد نوری دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران طی یادداشتی به بحران‌های اخیر اشاره کرد که متن کامل یادداشت وی به شرح زیر است:

خدا را شکر می‌کنیم که کشور ما از نعمت شجره طیبه بسیج برخوردار است تا در بحران‌ها جای خالی برخی از مسئولان را پر کند و با جان و دل به یاری آسیب دیدگان بشتابد.

اذهان عمومی ملت شریف ایران مکدر و رنجیده خاطر است و آرام و قرار ندارد چرا که عضوی از آن‌ها در این روزگار که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند ، به رنج و درد افتاده است.

چند روزی است که رسانه‌ها از سیلاب‌های شدید خبر می‌دهند که خسارت‌های فراوانی به زیرساخت‌های استان‌های شیراز، سیستان وبلوچستان و چند استان دیگر وارد کرده و از طرفی به دلیل وجود ریزگردها، قعطی سراسری برق در خوزستان، مشکلی به مشکلات فراوان  این خطه مقاوم افزوده است.

نمی‌دانم چگونه می‌توان خود را یک لحظه در شرایط سخت و دشوار برادران و خواهران خسارت دیده این استان‌ها گذاشت اما با قلم خود سعی می‌کنم انگیزه لازم برای حمایت هر چه بیشتر از هموطنانم را برای مسئولان ایجاد کنم و مصداق ابیات پر مغز فردوسی حکیم قرار بگیرم که می‌فرماید:

بنی‌آدم اعضای یکدیگرند / که در آفرینش ز یک گوهرند

چه عضوی به درد آورد روزگار/ دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی‌غمی/ نشاید که نامت نهند آدمی

به معنای واقعی کلمه و به استناد به کلام شیوای رهبر معظم انقلاب مردم حقیقتاً گله‌مندند؛ از اینکه به نیازهای اساسی آن‌ها کم توجهی و گاها بی‌توجهی می‌شود. گویا عده‌ای از مسئولان دغدغه‌های مردم را فراموش کرده‌اند و در ناکجاآباد به دنبال حل مسائل غیر ضروری و فرعی می‌گردند.

چند سال است که ریزگردها نفس مردم استان‌های جنوب غربی کشور را تنگ کرده  و راه علاجی  تا به حال تدبیر  نشده  است.  صبر و استقامت مردم خوزستان زبانزد تاریخ است اما نبايد این باور باعث شود که مسئولان  مردم خوزستان را به دلیل مقاومتشان، با مشکلات رها کنند. جای خالی تدبیر در بسیاری از برنامه‌های دولت یازدهم برای حل و مدیریت بحران‌ها از جمله ریزگردها کاملا مشهود است.

مردم باید به نظام امیدوار باشند نه اینکه دل زده بشوند و نقطه عطف امید و نامیدی ملت، اقدامات و فعالیت‌های دولت است. ای کاش دولت محترم تدبیر و امید در روزهای پایانی عمر کاری خود به وسیله ابزارهای موجود در میان مردم نظر سنجی می‌کرد که با فعالیت‌های خود چه میزان امید را در جامعه جاری و ساری کرده است!

مسئولان بگویند در حوزه حل مشکلات ریزگردها چه اقدام و عملی کرده‌اند (یا اینکه بهتر بگویند، تا به حال چه شده است نه اینکه چه باید بشود).

دولت محترم بخش عظیمی از توان خود را برای تحقق برجام صرف کرد تا به این واسطه گشایشی برای حل مشکلات کشور ایجاد شود که انصافا تلاش بسیاری شد که البته به نظر حقیر اگر این توان صرف استعدادهای داخلی و ظرفیت‌های درونی  کشور می‌شد،  ثمره آن را تا به حال  حتما  می‌دیدیم.

یادم می‌آید که مقام مسئولی حتی آب آشامیدنی ملت را با تحقق  برجام گره زد، حالا از وی عاجزانه خواهش می‌کنم که بیاید و با برجام آب گل‌آلود مردم خوزستان را توصیه کند.

نمی‌دانم که چرا هر گاه سرکار خانم ابتکار را در تلویزیون می‌بینم، چهره ایشان همچون دیپلمات‌ها همیشه  متبسم است! اگر حقیر جای ایشان بودم در درد و رنج مردم خوزستان تبسم از چهره من می‌ربود و غم را به جای آن  می‌نشاند. اگر حقیقتا  برای حل مشکل  زیست محیطی مردم جنوب غربی کشور نمی‌شود کاری کرد، پس حداقل مسئولان مربوط از شمال تهران به این مناطق نقل مکان کنند تا مردم جامعه اسلامی ببینند که مدیران این کشور نیز با آن‌ها هم درد هستند.

مردم ایران گله‌مندند  از اینکه هزینه بیت المال  توسط وزارت راه و ترابری صرف خرید هواپیمایی می‌شود که نیامده روانه آشیانه و تعمیر می‌شود که  می‌توانست از آن در جایی بهتر همچون تجهیز امکانات امدادی هزینه کرد که در مقابله با بحران‌های طبیعی، مسئولان و مدیران انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نگیرند.

در پایان این یادداشت از دولت تدبیر و امید به‌ویژه شخص رئيس جمهور محترم می‌خواهم که از مردم گله‌مند ایران اسلامی به خاطر بدقولی های فراوان دلجویی کند تا امید ناامید شده دوباره به ملت بازگردد و نگاه‌ها دوباره به آینده معطوف شود.

انتهای متن/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *