دکتر عروف زاد در نشست قطب 6 آموزش و پرورش استان اصفهان:

جلسات قطبی با مدیران آموزش و پرورش راهگشا خواهد بود

سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان در نشست مشترک با مسئولین اداره کل آموزش و پرورش و مدیران آموزش و پرورش مناطق قطب 6 بیان داشت: جدایی بین دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش وجود ندارند و هر دو دستگاه زیر چتر تعلیم و تربیت کشور باید برای تعالی فرزندان ایران تلاش کنند به همین جهت چنین جلسات قطبی حتما راهگشا و کمک کننده خواهد بود.

به گزارش دانشجو خبر،دکتر عروف زاد افزود: هم افزایی و هم اندیشی حتما منجر به بهبود فرایندها خواهد شد و کیفیت بخشی را هدایت می نماید. تعامل بین آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان از جهات مختلف ضروری است زیرا محصول آموزش و پرورش وارد دانشگاه فرهنگیان شده و مجدداً به عنوان معلم به سیستم تعلیم و تربیت تحویل داده می شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: منویات و بیانات رهبری در خصوص دانشگاه فرهنگیان و تعلیم و تربیت کشور برای ما مسیر روشنی را ایجاد می کند که این مسیر دشواری بسیاری دارد و مسئولیت ما سخت است و لذا نیاز به تعامل و هماهنگی بیشتر وجود دارد تا با همراهی دوستانه و صمیمی به دنبال تعالی نظام تعلیم و تربیت باشیم.

وی اظهار کرد: بیان مشکلات و محاسن نو معلمان و ارائه بازخورد منصفانه بدون پوشش و به صورت شفاف و روشن از زبان مدیران مناطق که با نومعلمان همراه هستند یک راهبرد کمک کننده است که به ما فرصت تجدید نظر در فرایندها و عملکرد دانشگاه را می دهد.

در ادامه معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان داشت: انتقاد از کار و امورات اجرایی باید همراه با ارائه راهکار و پیشنهاد عملی و سازنده باشد. اینگونه تعاملات و نشست های بین آموزش و پرورش ادامه خواهد یافت زیرا به تعلیم و تربیت کمک خواهد کرد.

سخایی افزود: ارائه بازخورد مناسب از وضعیت دانشجو معلمان توسط مدیران مناطق یک روند بازنگری را برای مسئولین و برنامه ریزان آموزش و پرورش ایجاد خواهد کرد و این بازنگری از برنامه های آموزشی تا پرورشی را در برخواهد گرفت.

وی  همچنین عنوان کرد: در برنامه های مختلف با دانشگاه فرهنگیان در حال تعامل هستیم تا به ارتقاء وضعیت موجود کمک کنیم. از جمله این برنامه ها در خصوص سامانه کارورزی است که زمینه های اجرایی آن فراهم شده. طرح های اجرای در آموزش و پرورش باید وارد دانشگاه فرهنگیان شود حتی جشنواره های مختلف مربوط به طرح ها با میزبانی دانشگاه اجرا شود تا دانشجویان قبل از ورود به کار با این طرح ها و نحوه اجرا آشنا شوند.

سخایی اظهار کرد: باید برنامه ریزی شود و از ظرفیت اساتید با سابقه و بازنشسته تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان استفاده شود. راهبرد دیگر که می تواند مفید باشد حضور نو معلمان در کلاس های دانشجو معلمان و بیان شرایط کار است .

وی در پایان بیان داشت: باید در جذب و گزینش هم دقت بیشتری داشته باشیم و بهترین ها را وارد دانشگاه فرهنگیان بکنیم.

در این نشست مشترک نمایندگان آموزش ابتدایی و متوسطه ، رئیس اداره امور اداری و تشکیلات و همچنین مدیران مناطق برخوار،نجف آباد،خمینی شهر،مهردشت،میمه و تیران و کرون و معاون دانشگاه فرهنگیان ، روسای پردیس ها و مراکز و  شورای مدیریت دانشگاه فرهنگیان به بیان نظرات و پیشنهادات خویش و ارائه راهکار پرداختند.

 

 

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *