دکتر اشرفی تأکید کرد

حمایت مرکز فرهنگی امام خمینی(ره) از پژوهش‌های حوزه انقلاب اسلامی

رئیس مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی (ره) گفت: این مرکز از آثار و پژوهش‌هایی با موضوعات انقلاب اسلامی و اندیشه‌های امام خمینی (ره)، استقبال و حمایت می‌کند.

به گزارش دانشجو خبر،دکتر علی‌اکبر اشرفی در همایش «چلچراغ» اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب است و در راستای ترویج اندیشه‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب گام برمی‌دارد.

وی درباره اقدامات مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی(ره) بیان کرد: مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی (ره) در دو بُعد آموزشی و پژوهشی فعالیت می‌کند. در بُعد آموزشی، ساماندهی رشته‌های مرتبط با انقلاب اسلامی و مصاحبه با مدرسان دروس انقلاب اسلامی در دستور کار این مرکز قرار دارد.

وی درباره اقدامات پژوهشی مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: در بُعد پژوهشی، فعالیت‌هایی همچون تأسیس پژوهشکده مطالعات تطبیقی، انعقاد قراردادهای پژوهشی، برگزاری نشست‌های تخصصی، حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها و برگزاری جشنواره کتاب سال انقلاب، در دستور کار این مرکز است.

اشرفی تصریح کرد: اولین جشنواره کتاب انقلاب اسلامی برگزار شد که آماده‌سازی این برنامه از شهریور سال جاری آغاز شد و به واحدهای دانشگاهی فراخوان دادیم تا آثار مربوط به انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) را ارائه دهند.

وی تأکید کرد: ۱۰۱۵ اثر که شامل ۹۲۰ رساله و پایان‌نامه و ۹۵ عنوان کتاب است، توسط این مرکز دریافت شد که این آثار توسط ۳۶ واحد دانشگاهی ارائه شد.

اشرفی ادامه داد: این مسئله، ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پژوهش انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد و لازم به ذکر است که ۳۶ واحدی که آثار خود را ارائه دادند، تمامی آثار را معرفی نکردند و به‌صورت گزینشی آثار را ارسال کرده بودند.

رئیس مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی (ره) درباره موضوعات آثار پژوهشی گفت: آثار پژوهشی در پنج حوزه علوم سیاسی، فقه و حقوق، تاریخ و علوم اجتماعی، روابط بین‌المللی و عرفان ارائه داده شد که در هر حوزه، سه اثر منتخب و دو اثر شایسته تقدیر شدند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی (ره) از آثاری با موضوعات انقلاب اسلامی و اندیشه‌های امام خمینی (ره) استقبال می‌کند و حمایت‌های لازم را از آنها انجام می‌دهد.

 

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *