ضیاء هاشمی در حاشیه تجدید بیعت کمیته دانشگاهیان با امام خمینی (ره):

دانشگاه‌ها مراکز علم و فرهنگ هستند/ دانشجویان؛ مایه مباهات انقلاب

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در حاشیه تجدید بیعت کمیته دانشگاهیان با آرمان‌های امام خمینی (ره) دانشجویان را مایه مباهات انقلاب دانست و گفت: دانشگاه‌ها هم‌چون مراکز علم و فرهنگ هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دانشجو خبر، سیدضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، محسن هاشمی رفسنجانی و جمعی از روسای دانشگاه‌های معتبر کشور، ساعتی قبل با حضور در حرم امام خمینی (ره) با نثار تاج گل و قرائت فاتحه، ضمن ادای احترام به معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران، با آرمان‌های ایشان تجدید بیعت کردند.

سیدضیاء هاشمی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: دانشجویان همواره در مسیر انقلاب پیشتاز و پیشگام بوده‌اند و در جریان قبل از انقلاب، در جریان‌هایی که نیاز به حفاظت و صیانت داشت، دانشجویان و اساتید ما همواره در دوره‌های مختلف نقش محوری داشتند و هنوز هم این نقش وجود دارد و افتخار‌آفرینی می‌کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: امروز در این جمع آمده‌ایم که بگوییم اماما! ما در این راه استوار هستیم. امام ما به دانشگاهیان این گونه رهنمود داد که مقدرات کشور در دانشگاه‌ها رقم می‌خورد. ما از امام آموختیم که مجهز به علم و فرهنگ شویم و امروز می‌خواهیم شهادت بدهیم که دانشگاه‌های ما کانون علم و فرهنگ است.

وی بیان داشت: دانشجویان ما امروز نشان داده‌اند که در مسیر تلاش و کوشش برای اعتلای جامعه و دست یابی به افق‌های علم و کرانه‌های دانش دریغ نکرده اند و امروز دانشگاه ما در خدمت جامعه و پیشتاز جامعه است و جامعه نیز میزبان دانشجویانی است که مایه مباهات انقلاب هستند.

هاشمی در ادامه عنوان کرد: امروز اعلام می‌کنیم که ۱۸ دانشگاه  جمهوری اسلامی ایران جزو دانشگاه‌های برتر دنیا قرار دارند و تعداد مقالات ما از مرز ۵۰ هزار گذشته و فرهنگ انقلاب اسلامی در دانشگاه‌های ما پویاست. مدیران دانشگاهی و همکاران ما جزو انقلابیون و پیشتازان مملکت هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری ابراز داشت:  اگر اقتدار می‌خواهیم باید قدرت علمی خود را افزایش دهیم. دانشگاه‌های ما که از نظر کمی رشد فوق العاده‌ای داشته‌اند، امروز در حال حرکت در مسیر بهبود کیفیتی نیز هستند.

وی اضافه کرد: در این مسیر دو اصل مهم وحدت کلمه و قانون‌مندی مورد تاکید امام و رهبر بوده است و ما حول محوری واحد حرکت می‌کنیم. رهبری، امام و سایر بزرگان فصل مشترک ما هستند و مهم‌ترین فصل مشترک ما قانون است.

هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: بر خود لازم می‌دانم یاد شخصی که نقشی محوری در دانشگاه‌ها داشت را گرامی بدارم. مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که بنیان‌گذار دانشگاه آزاد بودند. امیدوارم شاهد آینده‌ای درخشان‌تر در مسیر رشد اجتماعی، فرهنگی و علمی باشیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *