معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استانهای دانشگاه پیام نور:

دانشگاه در توسعه سعادت و یا عقب‌ماندگی هر کشوری موثر است

معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استانهای دانشگاه پیام نور گفت: نقش دانشگاه در توسعه سعادت و یا عقب‌ماندگی هر مملکتی موثر است چراکه دانشگاه می‌تواند هم مرکز سعادت و هم شقاوت یک ملت باشد.
به گزارش روابط عمومی، دکتر محمد جمال‌زاده در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان که در سالن همایش این دانشگاه در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: رکن اساسی آموزش، دانشگاه و مدرسه است لذا آموزش به دلیل کسب تخصص، افزایش مهارت‌ها و سواد آموزی جایگاه ویژه‌ای دارد و به این علت برای زیستن و ادامه زندگی امری مهم است.

به گزارش دانشجو خبر، وی با بیان اینکه آموزشی که ارائه می‌شود اگر در راستای زندگی بهتر و آسایش بیشتر نباشد قطعا آن آموزش در ذات خود بی‌فایده است، افزود: به حوزه آموزش و نحوه ارائه آن در اماکن علمی باید به شکل متفاوت نگریست.
وی آموزش را انتقال تجربیات و آموزه‌ها به دیگران در راستای بنیادی‌کردن این مهم نام برد و  گفت: امروزه در اکثر کشورها برای پرورش شهروند مطلوب ، آموزش کاربردی را از مهدهای کودک و مراکز پیش‌دبستانی آغاز کرده‌اند.
دکتر جمال‌زاده افزود: باسواد به فردی اطلاق می‌شود که با کسب دانش موجب ایجاد تغییرات در خود و دیگران شود و این سوال مطرح است که، آیا نظام آموزشی ما امروزه با همچین رویکردی عمل کرده است.
وی با اشاره به فرمایش امام راحل(ره) در خصوص مبنای رسالت و اهمیت دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: نقش دانشگاه در توسعه سعادت و یا عقب‌ماندگی هر مملکتی موثراست چراکه دانشگاه می‌تواند هم  مرکز سعادت و هم شقاوت یک ملت باشد.
معاون حقوقی، مجلس و امور استانهای دانشگاه پیام نور کارکردهای مورد انتظار از دانشگاه را، کسب دانش، افزایش مهارت‌ها، حفظ سنت‌ها و معیارهای اخلاقی یک جامعه عنوان کرد و افزود: ارتقای فرهنگ جامعه، تبدیل ایده‌ها به ثروت و تجاری‌سازی آن از دیگر کارکردهای دانشگاه است.
جمال‌زاده در پایان به نقش دانشگاه پیام نور در توسعه کشور اشاره و خاطرنشان کرد: این دانشگاه با ایجاد ظرفیت مناسب تعداد زیادی از داوطلبین پشت کنکوری را در سال‌های گذشته و اکنون پذیرش کرده است و در مناطق محروم توانسته توسعه عدالت آموزشی را رقم بزند.
شایان ذکر است در این مراسم از زحمات دکتر اسکندر مرادی رئیس پیشین دانشگاه پیام نور استان کردستان تجلیل به عمل آمد و دکتر یعقوب بعنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *