حجت‌الاسلام ابراهیمی در گفت‌وگو با آنا:

دولت از ناحیه اصلاح‌طلبان تحت فشار است/چه افق تازه‌ای برای نوبخت روشن شده که وعده رفع حصر می‌دهد

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: چه افق تازه‌ای برای مسئولان دولت روشن شده که وعده‌ رفع حصرمی‌دهد؛ کسی که جرمی دارد باید از اعمالی که انجام داده توبه کند که ما چیزی درباره اظهار ندامت محصورین نشنیده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری دانشجو خبر به نقل از خبرگزاری آنا،حجت‌الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی درباره سخنان نوبخت مبنی بر اینکه رفع حصر نزدیک است، اظهارداشت: دولت از ناحیه اصلاح‌طلبان در رابطه با رفع حصر از فتنه‌گران به شدت تحت فشار است. چرا که این جزو قول‌های بوده که روحانی در زمان شعارهای انتخاباتی به آنها داده است و اصلاح‌طلبان این را جزو مطالباتشان می‌دانند؛ بنابراین گاهی پارازیتی ایجاد می‌کنند که موضوع فراموش نشود.

این عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه مشخص نیست مبنای قول‌های نوبخت کجاست و بر چه اساسی چنین سخنانی را بیان می‌کند، تصریح کرد: با توجه به اینکه شورای عالی امنیت ملی تصمیم گیر این موضوع است، نمی‌دانم چه شرایط تازه‌ای پیش آمده که افراد حتی بدون اظهار ندامت از جنجال‌هایی که در کشور آفریدند و آشوبی که ایجاد کردند و جامعه را به جان هم انداختند و دستشان به خون عده‌ای از مردم بی‌گناه آلوده شد، بدون هیچ مجازاتی به این آسانی از صحنه خارج شوند.

وی اضافه کرد: اینها حتی حاضر نشدند از مردم عذرخواهی کنند؛ بنابراین هیچ اعتمادی نیست که دوباره بحرانی برای کشور بوجود نیاورند و این کافی است که دلیلی برای بیان چنین اظهاراتی نباشد.

حجت‌الاسلام المسلمین ابراهیمی با تاکید بر اینکه نمی‌دانم چه افق تازه‌ای برای مسئولان دولت روشن شده که چنین وعده‌هایی می‌دهند، گفت: کسی که جرمی دارد باید از اعمالی که انجام داده توبه کند که ما چیزی درباره اظهار ندامت محصورین نشنیده‌ایم؛ بنابراین دلیلی نمی‌بینم بدون مجازات بخواهند رفع حصر شوند.

این عضو جامعه روحانیت مباررز تصریح کرد: اینها شعارهایشان در انتخابات هم بر محور حل مسائل کشور نبود و بیشتر با وعده‌های مشروط سیاسی به مردم روی کار آمدند و اکنون هم کار سیاسی می‌کنند. وگرنه همه می‌دانند اولویت امروز کشور اقتصاد و اشتغال است که روی زمین مانده؛ وضعیت مردم در بازار ناجور است و برجام هم که روی هواست و هیچ آثار خیری در آن دیده نمی‌شود و معتقدم بخشی از این صحبت‌ها برای انحراف افکار عمومی از همین ناکارآمدی هاست و می‌خواهند بحث اصلی را پوشش دهند.

وی با بیان اینکه می‌خواهند فکر مردم را از مطالباتشان منحرف کنند، خاطرنشان کرد: دلیلی ندارد با وجود این همه مشکلات و در شرایطی که همه قوا پای کار آمده‌اند و مترصد این هستند که مشکلات کشور حل شود، چنین مسائلی اولویت باشد و کشاندن افکار عمومی به سمت دیگر به عقیده من گناه و کار سیاسی است.

این عضو جامعه روحانیت مبارز اظهارداشت: این یک تاکتیک و به نوعی فاصله دادن مردم از واقعیت‌هاست که اینها در پیش گرفته‌اند.

به گزارش آنا؛ نوبخت سخنگوی دولت در آخرین اظهار نظر خود درباره رفع حصر گفته است که قطعا دولت از حصر استقبال نمی‌کند. آن هم در شرایطی که ما نیازمند انسجام و در کنار هم قرار گرفتن هستیم. دولت از خواسته رفع حصر حمایت می‌کند و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند. ای کاش جامعه مواضع و تلاش‌های رئیس جمهوری را در این زمینه می‌دانست؛ اما به هرحال ما امیدواریم رسیدن به رفع حصر که طی آن شاهد حضور فرزندان انقلاب در جامعه باشیم، نزدیک خواهد.

سخنان نوبخت در حالی مطرح می‌شود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ در خطبه‌های نماز جمعه تهران نسبت به عواقب رفتارهای غیرقانونی اینها تذکر دادند و بیان داشتند که آشوب گری و اردوکشی خیابانی به‌جای روند صندوق رأی و روال قانونی انتخابات کار غلطی است و همگان را از آن نهی کردند. اما متأسفانه آقایان موسوی و کروبی به این روند ادامه دادند. این امر باعث شد که حقیقتاً یک بحران امنیت ملی در کشور ایجاد شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *