دانشجو خبر گزارش می‌دهد

شمارش معکوس تا آغاز طرح دانشجویی ولایت ۲۲/ بیشترین سهمیه برای کدام استان است؟ + شرایط گزینش

بیست و دومین دوره طرح دانشجویی ولایت به همت موسسه امام خمینی (ره) و بسیج دانشجویی از ۲۲ تیر ماه در دو قسمت خواهران و برادران در مشهد مقدس و آبعلی برگزار می‌شود.

به گزارش دانشجو خبر، طرح بزرگ کشوری ولایت که هر ساله و با همکاری بسیج دانشجویی و موسسه امام خمینی (ره) در دو قسمت برادران و خواهران برگزار می‌شود، بیست و دومین دوره‌ کشوری خود را از ۲۲ تیر ماه در مشهد مقدس و آبعلی آغاز می‌کند.

شایان ذکر است، دوره طرح ولایت در مدت ۴۰ روز برگزار می‌شود و محتوای آن عبارت است از آموزش محورهای شش‌گانه مبانی اندیشه معرفت شناسی، خداشناسی، انسان‌شناسی، فلسفه اخلاق، فلسفه حقوق و فلسفه سیاست.

این دوره‌ها در سال‌های اخیر برای اقشار غیر دانشگاهی همچون؛ طلاب، اساتید دانشگاه‌ها، نخبگان علمی، فرهنگیان، پزشکان و کارکنان بعضی از وزارت‌خانه‌ها نیز برگزار شده است. افرادی که دانشجو نیستند و یا فارغ التحصیل هستند، باید در طرح ولایت مردمی که طلاب، فارغ التحصیلان و سایر اقشار در آن حضور دارند شرکت کنند.

در دوره‌های طرح ولایت، تعیین محتوا، اساتید و برنامه آموزشی بر عهده مرکز آموزش‌های آزاد موسسه امام خمینی (ره) است و کلیه امور اجرایی و هزینه ها اعم از تأمین محل اسکان فراگیران، تأمین وعده های غذایی و میان وعده ها،حمل و نقل، بهداشت، هزینه های مربوط به اساتید  بر عهده مراکز درخواست کننده و اجرای طرح است.

یک منبع آگاه در تشریح سایر جزئیات این طرح در گفت‌وگو با دانشجو خبر اظهار داشت: دانش‌پژوهانی که در این دوره شرکت می‌کنند، از سراسر کشور بوده و به صورت گزینشی انتخاب شده‌اند. این گزینش‌ها توسط نواحی بسیج دانشجویی ومعاونت طرح ولایت کشوری صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: دوره برادران حدود ۴۰ روز در آبعلی برگزار می‌شود و خواهران نیز دوره آموزشی خود را در مشهد مقدس برگزار می‌کنند. احتمال اینکه آقایان در روزهای پایانی دوره به مشهد مقدس مشرف بشوند نیز زیاد است. گفتنی است، خبر تکمیلی این قسمت از خبر در روزهای آینده اعلام می‌شود.

این منبع عنوان کرد: این طرح دارای قسمت های مختلفی از جمله فرهنگی، نیروانسانی، آموزش، روابط عمومی و پشتیبانی است که به عنوان مثال، قسمت آموزش وظیفه کلاس‌بندی دانش‌پژوهان را دارد. از هر دانش‌پژوهی که در هر کلاسی قرار می‌گیرد، یک نفر به عنوان خادم آموزش انتخاب می‌شود که باید امور مربوط به این قسمت را انجام دهد.

وی هم‌چنین تصریح کرد: اگر مشکلی چه برای دانش‌پژوهان و چه برای اساتید به وجود بیاید و یا اگر کسی مشکل درسی داشته باشد، خادم آموزش وظیفه رفع و رجوع کردن این مشکلات را دارد. هم چنین بخش‌های دیگر نیز وظایف مربوط به خود را دارند.

این منبع آگاه در ارتباط با نحوه گزینش دانشجویان حاضر در این طرح بیان داشت: پذیرش نهایی افرادی که نام نویسی کرده‌اند مشروط بر قبول داشتن نظام جمهوری اسلامی، دانشجو بودن و برخی از موارد دیگر است.

لازم به ذکر است، حضور ۴۰۰ الی ۴۵۰ دانشجو در طرح کشوری ولایت امسال در قسمت خواهران و برادران به‌طور مجزا قطعی شده است که این ظرفیت، بین هر استان تقسیم می‌شود و بیشترین سهمیه نیز در اختیار استان تهران است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *