مقام مسئول در وزارت علوم:

مدیریت پارک های علم و فناوری مشارکت پذیر شوند

مدیرکل دفتر سیاست کذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم می گوید : مدیریت پارک های علم و فناوری های تحت تاثیر نظام مالکیتی آن الزاما باید مشارکت پذیر شوند.

به گزارش خبرنگار دانشجو خبر ، مهدی کشمیری روز دوشنبه در نخستین همایش پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز دانشکاه صنعتی امیرکبیر افزود: مدیریت پارک های فناوری یکپارچه نیست و به صورت ترکیبی مدیریت می شوند.
با تاکید براینکه حوزه پارک های علم و فناوری نیازمند توجهی ویژه است، گفت: مشارکت منابع منطقه ای و مدیریت استانی در توسعه فیزیکی پارک های علم و فناوری از نیازهای ضروری این بخش است .
وی این توضیح را نیز داد که نظام و چارچوب سرمایه گذاری توسعه یک پارک علم و فناوری به مراتب متفاوت تر از سایر مراکز آموزشی و پژوهشی است.
مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم جهش قابل ملاحظه در حوزه پارک های علم و فناوری دانشگاه را یادآور شد و گفت : برخلاف مراکز آموزشی و پژوهشی کالبد یک پارک علم و فناوری و مولفه های اصلی آن به شدت در شکل گیری و موفقیت پارک موثر است
به گفته وی ، یک پارک علم و فناوری از نظر کالبد و محتوا بیش از آنکه شبیه یک محیط آموزشی و پژوهشی باشد، به محیط شهری شباهت دارد.
کشمیری ادامه داد : موقعیت جغرافیایی، اصول شهرسازی،منظر و معماری، فناوری و نوآوری و مدیریت سبز از جمله مولفه هایی هستند که نقش به سرایی می توانند در موفقیت یک پارک فناوری دارند .
وی افزود: بار اصلی توسعه فیزیکی پارک های فناوری بر دوش ساکنان آن است و حد توسعه آن ، توسعه کسب و کارهای مستقر است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *