حجت الاسلام پناهیان در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در مشهد:

هسته مرکزی انقلاب ایران، «عقلانیت» است؛ در حوزه معرفی انقلاب کم کاری کرده ایم

استاد پناهیان در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در مشهد:
هسته مرکزی انقلاب ایران، «عقلانیت» است؛ در حوزه معرفی انقلاب کم کاری کرده ایم
استاد پناهیان در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در مشهد: هسته مرکزی انقلاب ایران، «عقلانیت» است؛ در حوزه معرفی انقلاب کم کاری کرده ایم
‹›
استاد حوزه و دانشگاه گفت: معرفی صحیح انقلاب یک رسالت برعهده همه انقلابیون و به ویژه جوانان و دانشجویان است.

به گزارش دانشجو خبر،حجت الاسلام علیرضا پناهیان شامگاه شنبه در سلسله نشست های بصیرت افزایی ۹ دی در دانشگاه فرهنگیان مشهد اظهار داشت: ما انقلابمان را خوب معرفی نکردیم؛ معرفی صحیح انقلاب یک رسالت برعهده همه انقلابیون و به ویژه جوانان و دانشجویان است و معلمان نیز در این حوزه وظیفه دارند.

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: هسته مرکزی انقلاب ما، عقلانیت بود؛ انقلاب ما یک انقلاب عقلانی بود و اسلام نیز کاری جز پرورش عقل انسان و تعمیق عقل انسان ندارد. اسلام از ابتدا جز با عقلانیت پذیرفته می شود؟ چرا با ادبیات سوء تفاهم انگیز در این زمینه صحبت می کنیم؟ باید اسلام را به درستی معرفی کنیم.

پناهیان تصریح کرد: غربی ها می گویند دین یعنی مجموعه ای از ارزش ها اما دین منظومه ای از عقلانیت است؛ آنها وقتی می گویند ارزش یعنی می خواهند آن را مقابل عقلانیت قرار دهند؛ غربی ها و روشنفکرانی که عقلانیت را جدای از دین می دانند، دین را ارزش معرفی می کنند تا دین را نابود کنند.

وی با اشاره به اینکه جریان های ضدانقلاب در کشور ما از ابتدا جریان های متوهم بودند عنوان کرد: دولت موقت نیز فکر می کرد بدون آمریکا نمی توانیم ادامه دهیم و بنی صدر نیز متوهم بود و صدام نیز این توهم را داشت و اخیرا عده ای از سیاسیون دچار این خیال باطل هستند که اگر با دشمن مذاکره کرد می توان نتیجه گرفت.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه در فتنه ۸۸ برخی توهم تقلب داشتند بیان کرد: دعوای دین و بی دینی، سر عقلانیت است و دعوای انقلاب و ضد انقلاب نیز سر عقلانیت است؛ دشمنان ما فرقشان با ما چیست؟ اینکه آنها عقل ندارند و در این طرف عقلانیت صورت می گیرد. آنها منطقه را از دست داده اند و داعش را وارد منطقه کردند اما به سود خودشان نشد.

 

 

 

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *