یک فعال دانشجویی دانشگاه آزاد مطرح کرد؛

84 درصد پسرها در دوستی با جنس مخالف به دنبال ازدواج نیستند

صادق شعر باف از فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد با توجه به بحث امنیت اخلاقی و مبارزه با بدحجابی به گلایه از وضعیت حجاب در دانشگاه آزاد پرداخته و از طرفی راه کارهایی برای این مسئله بیان کرده است.

به گزارش دانشجوخبر؛ صادق شعر باف از فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد با توجه به بحث امنیت اخلاقی و مبارزه با بدحجابی به گلایه از وضعیت حجاب در دانشگاه آزاد پرداخته و از طرفی راه کارهایی برای این مسئله بیان کرده است.

شعرباف در گفتگو با خبرنگار دانشجوخبر گفت: از ابتدا وضعیت حجاب در دانشگاه ما مناسب نبوده است و حتی در سال 93 رئیس حراست دانشگاه آزاد نامه ای منتشر می کند که حراست حق ورود به مسئله ی حجاب دانشجوها را ندارد که با این نامه اوضاع نامناسب تر شده و کلا با ابلاغیه امر به معروف و نهی از منکر هم زیر سوال برده شد.

وی افزود: عفاف و حجاب خانم ها یکی از اصلی ترین موضوعات خانواده است و بعد از آن دوستان و جامعه که تاثیر بسزایی در این مسئله دارند. باید خانم های جامعه ما اصل و عصاره این حجابی که به انسان ارزش میدهد را از منبع های موثق و جامع اطلاع پیدا کنند  و با پرسش از هرکسی و جستجو از فضای مجازی به اطلاع صحیح دست پیدا نمیکنند. در حال حاضر متاستفانه یکی از ضرر هایی که خانم ها به خودشان میزنند همین آرایش کردن است!

این فعال دانشجویی باتوجه به راهکاری موجود در زمینه عفاف و حجاب بیان کرد: راهکار هایی که میشود برای بهبود پوشش و حجاب بیان کرد باید با تشویق همراه باشد که میتوان به صورت مهرورزی یا جایزه دادن خانواده ها باشد. و همچنین نهی از منکر با نگاه سرد، بی اعتنایی و رو برگرداندن.

وی گفت: روش دیگر الگو پذیری است که مهمترین آن خانواده است و یکی دیگر از روش های مهم محبت کردن خانواده به طرف مقابل در اثر کار او است که این عمل تاثیر دراز مدتی میگذارد.

این دانشجوی دانشگاه آزاد پرند اشاره کرد: این آمار رو باید گفت که 84 درصد پسرها در دوستی با جنس مخالف  به دنبال ازدواج نیستند و اصلا ارزش ندارد که دختران به خاطر 16 درصد دیگر به دنبال ازدواج در این مدل دوستی ها باشند.

وی گقت: دشمن تمام تلاشش رو میکند که فرهنگ غنی اسلامی ایرانی را از یادمان ببرند. هم اکنون نقشه دشمن برای ضربه فرهنگی از طریق بازی(کامپیوتری،موبایلی…)،عکس،فیلم،پوستر،کمیک استریپ،صدا،نرم افزار،کتاب،فضای مجازی،تلوزیون، ماهواره است. و متاستفانه ما، مجروح و کشته شده در مسائل فرهنگی کم نداریم. از طرفی شاید اصلی ترین ضربه دشمن مشغول کردن افکار و فراموش کردن لزوم به یاد بودن و آماده بودن و آماده کردن دیگران و دعا برای ظهور امام زمان (عج) هست.

شعرباف در پایان اظهار داشت: در زمان حضرت موسی به دلیل دعا کردن تمام مردم و تقاضا واقعی از خداوند متعال ظهور حضرت موسی به تعجیل افتاد.ما هم باید همه زمان در فکر امام زمان (عج) باشیم که ذهنمان به مسائل دیگر مشفول نشود که گره کشای تمام مسائل فرهنگی و …. در فرج اماممان است.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه

  1. مهدی پاسخ

    دانشگاه ازاد پرند اصلا مدیریت خوبی نداره و کاملا در جهت اهداف استکبار کار میکنه